دسته‌ها

دیپ-استک در پوکر
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکربستن شرطنحوه بازی

بازی در شرایط دیپ-استک در پوکر

هنگامی که بیشتر از ۱۵۰ برابر بیگ-بلایند استک دارید، در شرایط دیپ-استک در پوکر هستید. برای آشنایی با استراتژی‌های مرتبط این آموزش را مطالعه کنید.

در این مقاله می‌آموزید وقتی دیپ-استک هستید :

  • میزان بت پری-فلاپ خود را به درستی تنظیم کنید.
  • از دست‌های مناسبی برای ری-ریز و فور-بت استفاده کنید.
  • استراتژی بعد از فلاپ خود را متناسب با میزان استک به وجود بیاورید.

بیایید شروع کنیم!

بازی در شرایط دیپ-استک در پوکر

دیپ-استک در پوکر

اندازه بت-سایز در پری-فلاپ

وقتی در شرایط دیپ-استک صحبت از ریز در پری-فلاپ می‌شود، اندازه ریز شما باید همسان با شرایطی باشد که ۱۰۰bb دارید. اگر به صورت نرمال ۲٫۵bb ریز می‌دهید، همان مقدار ریز کنید. اگر هم به صورت نرمال ۴bb ریز می‌دهید، باز هم از همان مقدار استفاده کنید.

اندازه ری-ریز شما وقتی پوزیشن دارید باید ثابت بماند. وقتی که در پری-فلاپ با داشتن پوزیشن ریز می‌دهید، برتری بسیار زیادی بعد از فلاپ خواهید داشت، چرا که همیشه آخرین نفر بازی می‌کنید. به همین دلیل نیازی ندارید بت-سایز خود را تغییر دهید، چرا که در واقع می‌خواهید حریف با دست‌های زیادی وارد بازی شود و در شرایطی قرار بگیرد که نسبت استک-به-پات بسیار زیاد است. بازی بعد از فلاپ در چنین شرایطی مطمئنا برای او سخت خواهد بود.

وقتی که خارج از پوزیشن هستید اندازه ری-ریز شما باید بیشتر از مقدار استاندارد باشد. به طور مثال اگر حریف شما با ۲۰۰bb استک ۲٫۵bb ریز می‌دهد، اگر همیشه در این شرایط ۹bb ری-ریز می‌کردید، حال استفاده از مبلغ ۱۱bb بسیار مناسب‌تر خواهد بود. حتی هرچه استک شما بیشتر باشد می‌توانید از ریزهای سنگین‌تری استفاده کنید.

افزایش دادن اندازه ری-ریز باعث می‌شود که نسبت استک-به-پات کاهش یابد (که این موضوع ضعف شما را در پوزیشن از خنثی می‌کند) و از اینکه حریف بتواند با دست‌های زیادی کال کند جلوگیری خواهد کرد.

این مفهوم برای هنگامی که می‌خواهید فور-بت (۴bet) کنید نیز صدق می‌کند. وقتی پوزیشن دارید از مبلغ ثابتی استفاده می‌کنید و خارج از پوزیشن آن را مقداری افزایش می‌دهید.

ورودی میز در پوکر (Buy-in)

دست‌های مناسب برای ری-ریز

وقتی پوزیشن دارید، نیازی نیست طیف دست‌های خود را به منظور ری-ریز تغییر دهید. تصمیمات سخت‌تر را در چنین شرایطی حریف خواهد گرفت، چرا که در پوزیشن ضعف دارد.

وقتی که خارج از پوزیشن ری-ریز می‌کنید، باید تغییراتی در دست‌های خود به وجود بیاورید:

مورد اول – بهتر است از دست‌های قطبی برای ری-ریز استفاده کنید، از آنجایی که مبلغ ری-ریز شما پات‌های سنگینی به وجود خواهد آورد، نباید زیاد با دست‌های متوسط در این شرایط قرار بگیرید.

گاهی اوقات باید با سوتد کانکتورها (کارت‌های همخال و پشت‌هم) نیز ری-ریز کنید تا بازیتان متعادل شود. انجام این کار می‌تواند باعث شود تا قدرت دست‌های قوی شما فاش نشود و قابل حدس نباشید. مطمئنا نمی‌خواهید چون دستی مثل KK دارید و این دست روی زمین ♣۳♠۲♣۵۶T نسبت به طیف دست‌های احتمالی حریف برتری دارد، مبلغ ۲۰۰bb را کال کنید. ری-ریز کردن با سوتد کانکتورها از به وجود آمدن اینگونه شرایط جلوگیری خواهد کرد.

ری-ریز با دست‌های سوتد Ax نیز باید انجام شود، چرا که در شرایطی که ۲ بازیکن فلاش باشند پات‌های بسیار سنگینی خواهید برد. درنتیجه باید با خوشحالی با آن‌ها ری-ریز کنید!

نکته: طبق محاسبات نرم‌افزارهای آنالیزور پوکر چه ۱۰۰bb استک داشته باشید و چه ۳۰۰bb باید از گستره‌ی دست‌های یکسانی برای بازی استفاده کنید. عمق استک شما تغییر زیادی در بازی بعد از فلاپ به وجود نمی‌آورند. اما از دید انسان، به نظر می‌رسد یا کمتر باید وارد بازی شویم تا در شرایط سخت قرار نگیریم، و یا ریزهای سنگین‌تری را کال کنیم.

آموزش بازی در تورنومنت پوکر

دست‌های مناسب برای فور-بت

فور-بت (۴bet) همان بت کردن برای بار چهارم است، باید بدانید که همیشه برای برد پات سنگین‌تر نیاز به انجام این کار ندارید. این موضوع چه در شرایطی که پوزیشن داشته باشید و چه خارج از آن صدق می‌کند، به چند دلیل:

وقتی که با داشتن پوزیشن با ری-ریز حریف مواجه می‌شوید، باید از کال کردن خوشحال شوید، چرا که اغلب حریف بعد از فلاپ در شرایط سختی قرار خواهد گرفت (بازی کردن خارج از پوزیشن با نسبت استک-به-پات بالا). درنتیجه جاست-کال کردن با دست‌های قوی ضعیف‌تر از KK (مثل AK و QQ) می‌تواند بسیار موثر باشد.

وقتی که خارج از پوزیشن با ری-ریز مواجه می‌شوید، باید سعی کنید ضعف‌های خود را به حداقل برسانید و بازی خود را بالانس و متعادل کنید. درنتیجه جاست-کال کردن با دست‌های قوی ضعیف‌تر از KK (مثل AK و QQ) باز هم می‌تواند بهترین گزینه باشد.

حتی گاهی اوقات می‌توانید با توجه به مقدار استک و میزان تهاجمی بودن حریف بعد از فلاپ، با AA یا KK نیز جاست-کال کنید. هرچه استک شما عمیق‌تر می‌شود، کمتر باید در برابر بازیکنان تهاجمی که بعد از فلاپ چیپ‌های خود را به راحتی وارد بازی می‌کنند با AA و KK خود ری-ریز کنید.

دیپ-استک در پوکر

استراتژی بعد از فلاپ

مهم‌ترین جایی که بعد از فلاپ باید در آن احتیاط کنید هنگامی است که در پری-فلاپ ری-ریز کرده‌اید و پوزیشن ندارید. در این شرایط پات‌ها معمولا سنگین‌تر از حالت معمول هستند (چرا که ری-ریز سنگین‌تری داشته‌اید) و همین نکته باعث می‌شود نسبت استک-به-پات در حد قابل توجهی تغییر کند.

هرچه در چنین پات‌هایی استک بیشتری داشته باشید، باید استراتژی شما کمی به سمت بازی دفاعی برود. یعنی باید بیشتر چک دهید، بیشتر کال کنید، کمتر بت کنید و کمتر چک-ریز کنید. هناگمی که در برابر یک بازیکن تهاجمی که دائما در حال حمله به شماست هستید، توجه به این فاکتور بسیار ضروری است.

در شرایط دیگری که پوزیشن دارید و ریزر پری-فلاپ هستید استراتژی شما تغییر زیادی نخواهد داشت.

جمع‌بندی بازی در شرایط دیپ-استک در پوکر

بازی در شرایط دیپ-استک در پوکر می‌تواند دلهره‌آور باشد، اما به همین شکل گاهی اوقات بسیار لذت‌بخش است، بازی شما در پری-فلاپ نقش مهمی در تعیین این موضوع خواهد داشت. با اجرا کردن مفاهیمی که در این آموزش پوکر به شما گفتیم، قادر خواهید بود اعتماد به نفس خود را در طول بازی حفظ کنید و حریف را در شرایط دشواری قرار دهید.

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید. با آرزوی موفقیت!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید