دسته‌ها

مدیریت سرمایه در پوکر
آموزش کامل برد در پوکر آنلایننحوه بازی

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس سوم

موضوع مدیریت سرمایه یا اصطلاحا بانکرول در پوکر نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همیشه باید مطمئن شوید که وارد میزهایی که سرمایه شما پاسخگوی آن نیست نمی‌شوید.

اگر این کار را انجام ندهید نمی‌توانید در مقابل باخت‌های پیاپی که هر از چندی پیش می‌آید دوام بیاورید و مطمئنا تمام پول خود را خواهید باخت.

آموزش کاملا پوکر آنلاین در سال ۲۰۲۰

مدیریت پول و سرمایه در پوکر

قوانین طلایی مدیریت سرمایه در پوکر

در اینجا دو قانون طلایی کش-گیم‌های نولیمیت هولدم را که همواره باید به آن‌ها توجه کنید بیان می‌کنیم:

۱- هرگز با کمتر از ۷۵bb تا ۱۰۰bb وارد میز نشوید اگر مبلغ استک شما همیشه بیشتر از ۷۵bb باشد، هم می‌توانید به راحتی دست‌های ضعیف خود را فولد دهید و هم قابلیت این را داشته باشید که پات‌های سنگین‌تری ببرید.
۲- هیچوقت بیشتر از ۵٪ تا ۱۰٪ کل سرمایه خود را وارد یک میز نکنید – این کار باعث می‌شود همیشه بین ۲۰ بای-این (۵٪) و ۱۰ بای-این (۱۰٪ سرمایه) داشته باشید، در نتیجه سرمایه شما حفظ شده و احتمال اینکه کل پول خود را از دست بدهید بسیار کم می‌شود. اگر می‌خواهید اطمینان شما در مورد پولتان بیشتر شود این درصد را کمتر کنید، به طور مثال برخی از بازیکنان حرفه‌ای نهایتا از ۱٪ یا ۲٪ کل موجودی خود برای ورود به یک میز استفاده می‌کنند.

اینکه با چه درصدی راحت هستید به شرایط شما وابسته است. اگر منبع درآمد دیگری دارید که با استفاده از آن بتوانید بانکرول خود را ساپورت کنید، می‌توانید ریسک خود را افزایش دهید و از ۱۰٪ سرمایه استفاده کنید. اما به طور کلی ما ۵٪ (و حتی اگر یک بازیکن تهاجمی هستید بسیار کمتر) را توصیه می‌کنیم.


مثال:

فرضا اگر می‌خواهید وارد میز ۰٫۵۰$/۰٫۲۵$ نولیمیت هولدم شوید پس باید:

  • مبلغ ورودی شما بین ۳۷$ (۷۵bb) تا ۵۰$ (۱۰۰bb) باشد.
  • اگر با ۳۷$ وارد می‌شوید سرمایه یا همان بانکرول شما نیز باید بین ۷۵۰$ (۵٪) تا ۳۷۵$ (۱۰٪) و اگر با ۵۰$ وارد می‌شوید بین ۵۰۰$ تا ۱,۰۰۰$ باشد.

همانطور که می‌بینید اختلاف بین این اعداد بسیار زیاد است و تماما بستگی به این موضوع دارد که چقدر می‌خواهید امنیت پول خود را تامین کنید. با اینحال در میزهای سبک می‌توانید کمی ریسک کنید و از ۱۰٪ سرمایه استفاده کنید، اما هرچه بالاتر بروید باید از ۵٪ یا کمتر استفاده شود.


چرا این موضوع اهمیت دارد؟

ربات پوکر آنلاین (Poker Bot)

باید بگوییم در حیطه مدیریت مالی، مهم نیست که شما چقدر خوب بازی می‌کنید، پوکر تماما بر پایه ریاضیات و احتمالات است. حتی اگر شما احتمال برد بیشتری نسبت به حریف داشته باشید (که خواهید داشت)، باز هم احتمال باختتان نیز وجود دارد و گاهی اوقات شما به صورت پیاپی پات‌هایی را از دست می‌دهید که انتظارش را نیز ندارید، و در نهایت نیز کل سرمایه خود را خواهید باخت.

برای جلوگیری از این اتفاق همواره باید درصد مشخصی از پول خود را وارد میز کنید، در این هنگام اگر یک نشست بد را تجربه کنید و پشت هم ببازید، همچنان ۱۰ تا ۲۰ بای-این دیگر برای ورود به بازی خواهید داشت.

در این صورت شما باید بسیار بدشانس باشید (یا خیلی بد بازی کنید) که آنقدر ببازید تا بانکرولتان به پایان برسد.


بانکرول خود را به روز رسانی کنید!

مدیریت پول و سرمایه در پوکر

با به وجود آمدن تغییرات در میزان سرمایه پس از بردها و باخت‌ها، باید میزهایی را که در آن بازی می‌کنید تغییر دهید، اگر باخت‌های پیاپی داشتید، باید به میزهای سبک‌تر بروید تا دوباره بانکرول خود را ترمیم کنید تا بتوانید به سطح بعدی برسید.

همچنین از سمت دیگر هرچه بیشتر و بیشتر برنده شوید، متوجه خواهید شد که سرمایه شما افزایش یافته و میزهای سنگینتری را ساپورت می‌کند، در این هنگام اگر تمایل داشتید می‌توانید در آن‌ها بازی کنید.

این موضوع دقیقا چیزی است که در این چالش تبدیل ۲۵$ به ۱,۰۰۰$ سعی داریم به شما آموزش دهیم. همانطور که می‌بینید ما از میزهای سبک شروع کرده و با رشد بانکرول به مراحل بعدی می‌رویم و این کار را تا آنجایی انجام می‌دهیم که به نوک قله برسیم.

در این چالش شما هرگز نباید بیشتر از ۱۰٪ پول خود را در یک مرحله به خطر بیاندازید. البته اگر خواستید با مبالغی بیشتر از ۲۵$ شروع کنید می‌توانید استیک خود را متناسب با آن پیدا کنید، چرا که از قوانین طلایی مدیریت بانکرول در پوکر آگاهید.

پس از اینکه چالش را به پایان رساندید و ۱,۰۰۰$ سرمایه داشتید، به شدت توصیه می‌کنیم که از مقادیری کمتر از ۵٪ کل سرمایه استفاده کنید. پس از آن شما می‌توانید در میزهای متوسط بازی کنید، پیشرفت داشته باشید و سعی کنید به میزهای سنگین برسید. اگر قواعد مدیریت سرمایه در پوکر را رعایت کنید مطمئنا شانس از دست رفتن پولتان بسیار کم خواهد شد و از رشد آن در درازمدت لذت خواهید برد.

به یاد داشته باشید – هرگز از ۲ قانون طلایی بانکرولی که به شما گفتیم خارج نشوید، در غیر این صورت به سرعت کل پول خود را از دست خواهید داد!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید